2016 m. vasario 21 d., sekmadienis

BEAUTY ALPHABET. BLUR CREAM


You can read this article in English here.

Sveikos!

Pakalbėkim apie makiažo bazes (angliškai tiesiog primer) arba dar kitaip įvairiai vadinamus produktus, nuo Instant Corrector iki Blur Cream. Kam šie skirti ir kuo jie skiriasi nuo paprasto makiažo pagrindo?

Viskuo. O jei rimtai, tai - pagrindas makiažo pagrindui. Tikriausiai esate pastebėjusios, kad kartais dėl natūralių ar laikinų odos tekstūros nelygumų ar išsiplėtusių porų makiažo pagrindas veidą padengia netolygiai arba tik dar labiau išryškina ir taip nepageidaujamus odos trūkumus. Taigi, bazė naudojama ant švarios nuvalytos odos dar prieš pradedant naudoti įprastą makiažo pagrindą. Šio produkto tikslas - sukurti tolygios odos efektą, kad vėliau gulantis makiažo pagrindas atrodytų nepriekaištingai. Be to, išliktų toks ilgesnį laiką. Daugelis makiažo bazių sukurtos dar ir taip, kad drauge paslėptų išsiplėtusias poras - šias tarsi uždarytų suvienodindamos odos paviršių. Tiesa, apie tai koks to rezultatas, pakalbėsime jau netrukus.

Palyginus, ne taip seniai makiažo bazės Lietuvoje buvo tarsi egzotika. Produktas, kurį naudoja tik profesionalai... Dabar pačių įvairiausių makiažo bazių siūlo dešimtys skirtingų gamintojų, nuo brangių pro klasės iki masinių kosmetikos prekės ženklų, nuo keliolikos iki keliasdešimties eurų. Ir nors kone visų makiažo bazių naudojimo tikslas tas pats - šių būna labai įvairių ir skirtingų, jog net sunku išsirinkti.

Nuotraukoje - L'Oreal Studio Secrets Smoothing Resurfacing Primer

Tirštos ir "tvirtos"

Kai kurios - itin tirštos netgi "tvirtos" konsistencijos, įprastai talpinamos nedideliuose kremo indeliuose. Paprastai, nedidelis kiekis tokios bazės pirštų galiukais paskirstomas tam tikrose veido srityse, kurių trūkumus norima intensyviau užmaskuoti ar per visą veido plotą, priklausomai nuo poreikio. Tokia bazė akimirksniu sukuria aksominio švelnumo sluoksnį, kuris tarsi nematoma plėvelė padengia odą ir išlygina šios tekstūrą, pakankamai gerai "užmaskuoja" matomas poras ir kitus odos paviršiaus nelygumus.

Dar vienas neginčijamas privalumas - tokio bazės puikiai tinka riebiai odai. Jos tarsi užkerta kelią sebumo pertekliui, kuris bėgant dienai išsiskiria odos paviršiuje ir tarsi "nuplauna" makiažo pagrindą.

Kalbant apie konkrečiai nuotraukoje matomą bazę, ši drauge sukuria ir sunkiai nupasakojamą vos juntamo lipnumo pojūtį, kuris tarsi pritraukia prie savęs makiažo pagrindo daleles ir šį užfiksuoja visai dienai.

Iš tiesų, tai pirmoji makiažo bazė, kurią įsigijau, ir dabar tebenaudoju įvairiomis progomis, kai reikia, kad sukurtas įvaizdis neišblėstų iki paryčių. Sakau visai nuoširdžiai, šį darbą bazė atlieka puikiai. Be to, gana paprastai ir lengvai nuvaloma įprastu makiažo valikliu ar tiesiog nuplaunama prausikliu, kas mano manymu irgi - vienas jos privalumų.

Pats produktas itin švelnios tekstūros, turi vos juntamą kremo kvapą, kurio galima sakyti ir nepastebima.

Nuotraukoje - Douglas Make Up Groundierung (Primer)

Skystos ir lengvos

Kitos - savo tekstūra ir konsistencija visiškai priešingos pirmosioms. Jos gana vandeningos, lengvo dieninio kremo ar net serumo konsistencijos, itin lengvos.

Prieš kurį laiką tokias makiažo bazes kone aplenkdavau iš tolo, mat pirmą kartą užtepus ant odos, veidas pasidengia tokia pat aksomine, tačiau  keistai slidžia plėvele. Dėl to nesunku susidaryti klaidingą įspūdį, jog padengtas ant tokios slidžios bazės, makiažo pagrindas turėtų paprasčiausiai nesilaikyti ir neilgai trukus tiesiog "nuslysti".

Jei kalbėsime apie konkrečiai nuotraukoje matomą makiažą bazę, šios suteikiamas efektas mane maloniai nustebino ir privertė iš naujo susimąstyti apie išankstines nuostatas. Kitaip nei iki tol naudota "tvirta"  bazė, pastaroji odą padengia praktiškai nepastebimu sluoksniu, kuris tarsi akimirksniu susigeria į odą, suteikdamas šiai pastebimai lygesnę ir švelnesnę tekstūrą. Tiesa, ši bazė nesuteikia matinio efekto, galbūt net vos vos blizgų - tarsi odą būtų ką tik patepta kremu.

Kalbat apie ilgaamžiškumą - šis neginčijamas. Kelias dienas šią bazę dėvėjau nuo ryto iki vakaro po mano šiek tiek išpeiktu Clinique makiažo pagrindu, be bazės neišliekančiu nė kelių valandų. Vualia - rezultatas stulbinantis, vėlų vakarą makiažo pagrindas nežymiai apsitrynęs, tačiau vis dar savo vietoje.

Kita vertus, šios bazės padauginti nereikėtų. Kad ir kokia lengva, dažniau naudojama ji šiek tiek kemša poras, tad gali išprovokuoti nepageidaujamų spuogelių atsiradimą. Galbūt taip nutinka būtent dėl itin lengvos tekstūros, kuri ne "užkloja" odos paviršių, o tarsi susigeria į jos tekstūros nelygumus kaip serumas.

Nuotraukoje - The Bodyshop Instablur

Tarsi želė

Pastaroji mano kosmetikos arsenale naujausia ir bene pati įdomiausia. Dėl neįprastos, drebučius ar želė primenančios tekstūros. Galbūt net šiek tiek primenančios guminuką, mat toji tekstūra tokia neįprasta, jog neprimena nei kremo, nei skysčio, o patrynus tarp pirštų dar ir taip lengvai netirpsta...

Už tai pavadinimas kalba pats už save. Padengus veidą šia baze, jau po kelių sekundžių oda atrodo taip, lyg būtų retušuota kompiuterine programa. Kelis syk net buvo kilęs noras taip ir eiti, be jokio makiažo pagrindo, nes odos tekstūra ir išvaizda iš tiesų pastebimai pagerėja. 

Padengus skysta pudra, ši ne tik išlieka ilgesnį laiką, bet ir ilgiau išlieka išties nepriekaištinga, tarsi būtų ką tik padengta. Dėvint šią bazę susidaro įspūdis, kad ji tarsi užrakina po ja paslėptas poras, todėl oda kur kas ilgiau išlieka matinė, galima sakyti praktiškai visai nesiriebaluoja. Jausmas kiek keistas, bet geras.

Tiesa, norint šią bazę nuvalyti ar nuplauti, teks gerokai paplušėti. Kitaip nei pirmosios dvi, ši gana sunkiai pasiduoda valymui - nuvalai viršutinį makiažo sluoksnį, o bazė vis dar lieka ant odos ir pasiduoda tik po 2-3 bandymų. Dėl to, valant ar prausiant odą, padengtą tokia baze, reikėtų būti atidensnėms, kad odos paviršiuje neliktų produktų likučių ir šis ilgainiui nekimštų porų. Ką jau kalbėti, kad bazės sukuriama plėvelė sudaro barjerą ne tik teršalams, bet ir veikliosioms odos priežiūros priemonių medžiagoms įsigerti.


Už ar prieš?

Nors makiažo bazės ir palengviną makiažo kūrimo procesą bei padeda pasiekti geresnių rezultatų, reikia suprasti, kad tai tik optinė apgaulė, nes makiažo bazė šiukštu nėra ilgalaikio poveikio odos priežiūros priemonė. Jos paskirtis - užmaskuoti ir optiškai pagerinti matomą vaizdą, tačiau ne spręsti, o juo labiau gydyti, odos problemas.

Kalbant apie bazių naudojimą apskritai, pritariu nuomonei, jog tokios bazės netūrėtų būti kasdienio makiažo priemonė, verčiau naudojamos tik ypatingesnėmis progomis. Visų pirma dėl to, jog nemaža dalis bazių savo sudėtyje turi kosmetinio silikono - būtent jis užpildo odos tekstūros nelygumus ir suteikia to magiškai švelnaus lygumo. Deja, drauge neretai kemša poras ir apsukina odos kvėpavimą, taip pat riebalų išsiskyrymą šiuos tarsi įkalindamas viduje. Taigi, naudojamos nuolat tokios bazės gali netgi sutrikdyti odos apykaitos procesus, ypač jei jų kaskart kruopščiai nenuvalysime.

Apibendrinant, mano manymu, vienokią ar kitokią makiažo bazę verta turėti savo kosmetinėje, tačiau ją naudoti reikėtų su saiku. Kad suteikiamas efektas džiugintų ir nepakenktų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą