2015 m. birželio 15 d., pirmadienis

AN INSIDE BEAUTY

You can also read an English version of this post here.

Jei bent retsykiais užmetate akį į Instagram ar Pinterest, greičiausiai jau pastebėjote, kad pasaulis kraustosi iš proto dėl detoksikuojančio (Ang. Detox water) vandens ir arbatos (Teatox  ir panašių prekės ženklų). Panašu, jog tai tampa dar viena manija, kuri ne ilgai trukus taps populiari ir Lietuvoje. Vis tik, ši manija  nėra tik iš piršto laužta.


Tai, jog vanduo būtinas mūsų organizmo grožiui ir sveikatai, žinome kiekvienas. Apie tai bent kelerius pastaruosius metus kalba mitybos, grožio ir netgi kūno rengybos specialistai. Nors patarimai kasdien truks plyš išgerti bent du litrus vandens vis labiau kritikuojami, argumentuojant, jog kiekvienam organizmui būtinas tik jam tinkamas vandens kiekis, o tai paisyti visų  svarbiausia, dėl vandens svarbos niekas nesiginčija.

Ruošiat detoksikuojantį vandenį kalbama ne tik apie paties vandens, bet ir antioksidantų svarbą. Mūsų kūną nuolat atakuoja stresas ir nuovargis, aplinkos teršalai, ką jau kalbėti apie tai, jog dažnai taupydami laiką valgome kone kas pakliūva po ranka. Visa tai paverčia kūną tarsi gyva šiukšline, kuri savyje kaupia sveikatai pavojingus toksinus ir laisvuosius radikalus. Beje, pastarieji nesunkiai pastebimi ir išorėje. Visų pirma tai išduoda papilkėjusi ir suglebusi oda, vis dažniau kamuojantys bėrimai, nusilpę plaukai.  Ir nors kosmetikos priemonių arsenalas šiandien itin galingas, nualinus organizmą jam prireikia pagalbos iš vidaus.
 
Dėl to detoksikuojantis vanduo gausiai papildomas didelį kiek antioksidantų turinčiais vaisiais, uogomis ir daržovėmis. Vienas stipriausių antioksidantų - vitaminas C, taip pat vitaminas E. Pastarasis veikia tarsi nukenksmintojas, kuris užkerta kelią laisvųjų radikalų poveikiui, šiems dar nespėjus pridaryti žalos. Šių vitaminų gausu citrusiniuose vaisiuose - geltonosiose ir žaliosiose citrinose, apelsinuose, greipfrutuose, vasarą daugelio mėgstamose braškėse bei gervuogėse ir mėlynėse, arbūzuose, melionuose, taip pat agurkuose ir daugelyje kitų daržovių, kurios vis tik skanesnės salotose nei vandenyje. Taip pat ir tokiose žolelėse kaip mėtos ar bazilikai.
 
Nė pati to nežinodama detoksikuojantį vandenį pamėgau dar prieš kelerius metus. Žinau, jog vanduo svarbus mano sveikatai ir grožiui, tačiau gurkšnoti tiesiog vandenį gretai pabosta. Ieškodama, kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp ne tokių sveikų vaisvandenių ir gero skonio, paprastą vandenį ėmiau vis dažniau pagardinti citrinos, agurko, greipfruto skiltelėmis bei mėtų lapeliais. Vieną vasarą ant savo darbo stalo netgi auginau mėtą, kurios lapelius kas rytą raškydavau į vandens ąsotį.
 
Džiaugiuosi žinodama, kad štai toks įprotis ne tik sukčiavimas siekiant paskaninti vandenį, bet ir sveikas įprotis į savo racioną įtraukti dagiau antioksidantų bei vitaminų. Vis tik, kaip ir daugelyje dalykų, reikia saiko. Praturtinti organizmą papildomai antioksidantais puiku, tačiau kai detoksikuojantis vanduo ar arbata tampa ne tik gėrimu, bet ir maisto pakaitalu, tai greičiau signalizuoja ne nuo toksinų išlaisvintą kūną, o dar daugiau sveikatos problemų ateityje.
 
Linksmesne gaida, štai mano mėgstamiausias detoksikuojančio vandens receptas: pusė arba visas skiltelėmis pjaustytas greipfrutas (gali būti su žievele arba be jos) ir nedidelė sauja mėtų lapelių, žinoma, viską atšaldome ledo kubeliais (p.s. tirpstantis ledas išskiria daugiau energijos).
 
 
Ką manote, apie detoksikacijos madą jūs? O gal turite nuosavų skanių ir sveikų receptų, kaip pagardinti pabodusį vandenį?
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą